Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

anne ler günü nasıl ortaya çıkmıştır ? Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Babalar Günü Nasıl Ortaya Çıkmıştır Anneler Günü Ne Zaman Ve Nasıl Ortaya Çıkmıştır
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 4      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Anneler Günü Nasıl Ortaya Çıkmıştır

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Anneler Günü Nasıl Ortaya Çıkmıştır

  Anneler gününün nereden geldiği sorusu sürekli sorulur ve karşılığında alınan cevap ise annesini küçük yaşlarda kaybetmiş bir kızdan yola çıkarak hikayeyi tamamlamak ister. Gerçekte ise böyle bir şey yoktur. Anna Jarvis annesini 41 yaşındayken kaybetmiştir.

  Anna Jarvis uzun yıllar ailesi ile birlikte yaşadığı Amerika’da ilk olarak babasını kaybetti. Daha sonra 1905 yılında annesini kaybeden Anna Jarvis sürekli birlikte olduğu ailesinin eksikliğini her defasında daha da fazla hissetti. Özellikle onlara yaşadıkları dönemlerde gereken değeri vermediğini düşünen Anna Jarvis sürekli bunun sıkıntısını yaşamaya başlamıştı.

  Anna Jarvis annesinin ölüm yıldönümü olan Mayıs’ın 2. haftasında çevresindeki insanları davet ederek bu günü anneler günü olarak kutlanması talebinde bulundu. Bu talebe sıcak bakan yakınları finansal desteğide ünlü bir giyim şirketi tarafından sağladı. İlk kutlamanın yapıldığı alana binlerce kişi vardı. Anna Jarvis’in tüm katılanlara kırmızı bir karanfil vermesiyle geleneksel bir hal alan anneler gününün sembolüde bu kırmızı karanfiller oldu.

  Anna Jarvis tarafından artık önünde kalan tek engel bu günün resmiyet kazanması gerektiğiydi. Yazdığı yüzlerce mektubu eyelat başkanları ve senotaya gönderen Anna Jarvis daha oylamadan geçmeyen bu günü bir çok eyelatte kutlanmasına neden oldu. 8 Mayı 1914 tarihinde Wilson’un imzası ile artık anneler günü resmiyet kazanmış oldu. Daha sonra bir çok ülkede kabul gören bu gün çiçek ve hediye kartlarından oluşan paketlerin yok satmasına neden oldu. 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri