Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sniper Yivli Tüfekleri M107 .50 Kalibre AntiMateryal Sniper Tüfeği İşte M82A serisi ile efsane olan Amerikan Barret firmasının yeni nesil uzun menzilli sniper silahı. Aslında
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 3      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Sniper Yivli Tüfekleri

  Sponsorlu Bağlantılar
  Sniper Yivli Tüfekleri


  M107 .50 Kalibre AntiMateryal Sniper Tüfeği  İşte M82A serisi ile efsane olan Amerikan Barret firmasının yeni nesil uzun menzilli sniper silahı.

  Aslında tam kullanım alanı belirlenmemiş bir nevi savaş alanı jokeri olarak üretilmiş. Kullanana yaklaşık 1.5 km yarıçapında bir alanda, otomobil, ev, duvar, zırhlı personel taşıyıcı gibi şeylerin arkasındaki düşmanı vurabilme yeteneği kazandırıyor. Yakın menzilde zırhdelici mermisi anti-tank amaçlı da kullanılabiliyor.

  Namlu ucundaki nozül diğer silahlardakinin aksine alev dağıtıcı değil, tepme engelleyici olarak kullanılıyor, bu yüzden delikleri geriye eyimli yapılmış ve atış sırasında tepmenin %30 unu engelleyebiliyor.

  Yapılan bir denemede atılan bir mermi 7 adet evi (duvarı değil tüm duvarları ile 7 evi) delip ancak durabilmiş. Tabi evlerin ahşap ağırlıklı amerikan evleri olduğu ve merminin de tungstenkarbit bir çekirdeği olan zırh delici olduğunu da unutmamak lazım.

  RT-20 Antimateryal Sniper Tüfeği  Şu an yeryüzünde bulunan en güçlü tüfek budur. RT-20 dünyada "el topu" (hand canon) diye biliniyor.

  .50 kalibrelik mermisi ile M107 bunun yanında su tabancası gibi kalmaktadır.
  20mm çapındaki (.78 kalibre) mermisi sadece normal ve zırhdelici değil, yüksek güçlü patlayıcılı, sabotlu veya yangın mermisi gibi enteresan özelliklerde olabilmekte.
  Dünyada sabotlu mermi atabilen tek nişancı silahı olduğu için, uygun atışla tanklara karşı bile kullanılabilmektedir.

  Peki bu garip şekilli şey nasıl kullanılıyor?
  Öncelikle silahın müthiş atış gücünün karşılığında müthiş bir geri tepme kuvveti de ürettiğini unutmayan tasarımcılar, namlu nozüllerini geriye doğru yaptığı için yanma gazları bir miktar tepmeyi engelliyor ancak bu boyutta bir merminin tepmesini karşılayacak omuz kemiği henüz insan evladında olmadığı için, geri kalan gücü de dengelemek için silahın üstünde bulunan ve geriye doğru ağzı bulunan roket benzeri bir bölüm eklenmiş, bu bölümden silah arkaya doğru da tepiyor, böylece omzunuuz kaybetmeden atış yapabiliyorsunuz, ancak arkanızda kimse olmaması şartı ile. Geri tepme engelleme sistemi, geri tepmesiz toplar dışında 80mm altı hiçbir topda bile gerek görülmeyen bir sistem. Bunun sebebi ise çok basit, bu tüfek bu özelliği sebebi ile kapalı mekanlarda, arkada mühimmat varken, arkada personel varken kullanılamıyor.


  Resimlerini izleyeceğiniz silah dünyanın en iyi keskin nişancı vede sniper silahıdır. Bu silahın özellikleri kabaca şöyledir.

  8,59 mm çap
  130 cm uzunluk
  9,30 kg. ağırlık
  alman yapımı dürbün
  1200 mt. menzil
  1500 mt antimateryal mühimmatla menzil.
  manuel bir silah
  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Av Tüfekleri Ne Kadar Av Tüfeği Fiyatları
 3. Yivsiz av tüfekleri ile doğru nişan alıp hedefi vurmak
 4. Yivli av tüfekleri ile ilgili balistik bilgiler
 5. Yivli yivsiz av tüfekleri tabanca havalı tüfek atışlarında temel kurallar
 6. Yivli tüfek atışlarında nişan alma tekniği
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri