Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sedir Ağacının Özellikleri nedir Sedir Ağacının Özellikleri hakkında bilgi Sedir Ağacının Özellikleri Tomurcuk çok küçük olup , az sayıda pullarla örtülüdür. İğne yapraklar genellikle üç

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Sedir Ağacının Özellikleri

  Sponsorlu Bağlantılar
  Sedir Ağacının Özellikleri nedir
  Sedir Ağacının Özellikleri hakkında bilgi

  Sedir Ağacının Özellikleri
  Tomurcuk çok küçük olup, az sayıda pullarla örtülüdür. İğne yapraklar genellikle üç köşeli, yatay kesitlerinde bitişik iki adet reçine kanalı bulunmaktadır. Yapraklar uzun sürgünler üzerinde tek tek, seyrek ve dağınık olarak dizilirler. İğne yapraklar dökülmeden ağaç üzerinde 3-6 yıl kalırlar.
  Bir evcikli çiçekler yalnız olarak terminal halde bulunurlar. Erkek çiçekler silindirik yapıda olup 5 cm uzunluğunda, sarı renkli ve kısa sürgün üzerinde dik dururlar. Dişi çiçekler daha küçüktür. 1-1,5 cm, yeşilimsi renkte olup döllenme ilkbaharda oluşmaktadır.
  Kozalak ise 26 ayda olgunlaşmaktadır. Kozalak genellikle fıçı görünümündedir. Kısa sürgün üzerinde adeta oturmuş şekildedir. Kısa ve kalın bir sapı vardır. Kozalak pulları olgunlaştığında dağılır.
  Tohumların büyük, üçgen biçiminde genişçe kanadı olup, tohumu tek yüzünden örtmüştür. Tohumların üzerlerinde bol sayıda reçine bezeleri vardır. Çenek sayıları 9-10'dur.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Ardıç Ağacının Özellikleri Nelerdir
 3. Sedir Ağacı Bakımı
 4. Sedir Ağacı Nedir
 5. Ardıç Ağacının Özellikleri
 6. 2018 Modern Sedirler, Şıklık Güzellik Sedir Modelleri, Evize Size Özel Köşe İçin Sedir Mod
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri