Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Kullanıcı Hesabı Denetimi (UAC) Kullanıcı Hesabı Denetimi nedir? Windows Vista da bulunan Kullanıcı Hesabı Denetimi (UAC) , bilgisayar ınızda yetkisiz değişiklik yapılmasını önlemeye yönelik bir
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 1      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Kullanıcı Hesabı Denetimi (UAC)

  Sponsorlu Bağlantılar
  Kullanıcı Hesabı Denetimi (UAC)

  Kullanıcı Hesabı Denetimi nedir?

  Windows Vista da bulunan Kullanıcı Hesabı Denetimi (UAC), bilgisayarınızda yetkisiz değişiklik yapılmasını önlemeye yönelik bir Windows özelliğidir. UAC (Kullanıcı Hesabı Denetimi), bilgisayarınızın çalışmasını potansiyel olarak etkileyebilecek eylemleri gerçekleştirmeden veya diğer kullanıcıları etkileyecek ayarları değiştirmeden önce sizden izin veya bir yönetici* parolası isteyerek bunu gerçekleştirir. Bir UAC iletisi gördüğünüzde, dikkatle okuyun, ardından başlatılacak olan eylem veya program adının gerçekten başlatmak istediğiniz olduğundan emin olun.
  Bu eylemleri başlatılmadan doğrulamakla UAC, kötü amaçlı yazılımların ve casus yazılımların yüklenmesini veya bilgisayarınızda izinsiz olarak yükleme veya değişiklik yapmasını önlemeye yardımcı olur.
  Bir görevin tamamlanması için izniniz veya parolanız gerektiğinde, UAC aşağıdaki iletilerden biriyle sizi uyarır:

  Windows'un devam etmesi için izniniz gerekiyor:
  Bu bilgisayarın diğer kullanıcılarını etkileyebilecek bir Windows işlevi veya programının başlatılması için izniniz gerekiyor. Eylem adını denetleyerek, çalıştırmak istediğiniz bir işlev veya program olduğundan emin olun.

  Bir programın devam etmesi için izin vermeniz gerekiyor:

  Windows'un parçası olmayan bir programın başlatılması için izniniz gerekiyor. Programın gerçekten kendisi olduğundan emin olunmasını sağlayan, adını ve yayımcısını belirten geçerli bir dijital imzası var. Programın gerçekten çalıştırmak istediğiniz program olduğundan emin olun.

  Tanımlanamayan bir program bilgisayarınıza erişmek istiyor:

  Tanımlanamayan program, gerçekten kendisi olduğundan emin olunmasını sağlayan ve yayımcısından aldığı geçerli bir dijital imzası bulunmayan programdır. Daha eski, yasal pek çok programda imza bulunmadığından, bu durum mutlaka bir tehlike belirtisi demek değildir. Bununla birlikte çok dikkatli davranmalı ve programı yalnızca özgün CD'si veya bir yayımcının web sitesi gibi güvenilir bir kaynaktan elde ettiğinizde çalıştırmalısınız.

  Bu program engellenmiş:

  Bu program, yöneticinizin bu bilgisayarda çalışmasını özellikle engellediği bir programdır. Bu programı çalıştırmak için yöneticinize başvurmalı ve program engellemesini kaldırmasını isteyebilirsiniz.
  Bilgisayarınızda oturum açmak için genellikle bir standart kullanıcı hesabı kullanmanızı öneririz. Bir yönetici hesabı olmadan da Internet'te gezinebilir, e‑posta gönderebilir ve sözcük işlemci programlarını kullanabilirsiniz. Yeni bir program yükleme veya diğer kullanıcıları etkileyecek bir ayar değişikliği yapmak gibi bir yönetici görevi gerçekleştirmek istediğinizde, yönetici hesabına geçiş yapmanız gerekmez. Görevi gerçekleştirmeden önce, Windows sizden izin veya bir yönetici parolası ister.
  Bilgisayarınızı korumaya yardımcı olması için bilgisayarı paylaşan tüm kullanıcılar için standart kullanıcı hesapları oluşturabilirsiniz. Standart hesaba sahip birisi yazılım yüklemeye çalıştığında, bilginiz ve izniniz olmadan yazılımın yüklenmemesi için Windows bir yönetici hesabı parolası sorar.

  Kullanıcı Hesabı Denetimini açma veya kapatma

  Kullanıcı Hesabı Denetimi (UAC), bilgisayarınızda izinsiz değişiklik yapılmasını önlemenize yardımcı olur. Görev, yazılım yükleme ve diğer kullanıcıları etkileyen ayarların değiştirilmesi gibi yönetici hakları gerektirdiğinde sizden komut isteyerek çalışır.
  Kullanıcı Hesabı Denetimi özelliğini kapatmanız önerilmez. Özelliği kapattıktan sonra en kısa sürede yeniden etkinleştirin.
  Denetim masasından Kullanıcı Hesapları'nı tıklatarak açın.

  Kullanıcı Hesabı Denetimi'ni aç veya kapat'ı tıklatın. Yönetici parolası veya onay istenirse, parolayı yazın veya onay verin.
  UAC işlevini etkinleştirmek için Bilgisayarınızı korumaya yardımcı olması için Kullanıcı Hesabı Denetimi'ni (UAC) kullanın onay kutusunu işaretleyin veya UAC'yi kapatmak için onay işaretini temizleyin, ardından Tamam'ı tıklatın.

  Farklı bir şekilde Başlat\Çalıştır da msconfig yazıp sistem yapılandırması bölümünden de araçlar menüsü altından bu işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. devletin gözetim ve denetimi altında olan göç nedeni sonucu
 3. idari denetimi gerçekleştiren kurumlar
 4. ses ayarı denetimi özelliğini nasıl aktifleştiririm
 5. icra dosyası kapak hesabı hakkında bilgi, icra dosyasında kapak hesabı nasıl yapılır
 6. Vista Kullanıcı Hesabı Denetimini açma veya kapatma
 7. Paylaş Facebook Twitter Google

 8. Misafir Üye

  Sponsorlu Bağlantılar
  Samsung RV511 anakartı ucuza nerden bulabilirim? 9. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri