Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

hilful fudul hangi amaca yönelik kurulmuştur bilgi verirmisiniz Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Sebze, Meyve Ve Endüstri Bitkilerine Yönelik Tarım Daha Çok Hangi Bölgelerde Yapılır
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 31      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Hilful Fudul Hangi Amaca Yönelik Kurulmuştur

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Hilful Fudul Hangi Amaca Yönelik Kurulmuştur

  Hz. Muhammed, peygamber olmadan önce zulme uğrayan kimsesiz, zavallı insanların haklarını korumak için “hilfu’l-fudul” (erdemliler birliği) kurulmuştu. Bu birliğin üyelerinden biri de Peygamberimizdi.

  Erdemliler Encümeni olarak da bilinen Erdemliler Birliği, (Hilfu’l-Fudul) Kureyş’ten bazı erdemli kimselerin bir araya gelerek kurdukları ve peygamberimizin de katıldığı birliğin adıydı. Mekke’de zayıf ve kimsesizlerin haklarını savunmak, adaleti tesis etmek ve zulme son vermek bu teşkilatın en önemli hedefiydi. Bu birlik, uzun süre etkin bir biçimde faaliyetlerini sürdürmüştür.

  Hilfu’l- Fudul üyeleri, çok kere mazlumun hakkını almak üzere devreye girip adaleti sağlamış ve Mekkelilerin takdirini kazanmıştır. Bu teşkilat, haksızlık yapanlara karşı caydırıcı olmuştur. 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 4. Misafir Üye

  zavallı ve kimsesiz insanlara yardımcı olmak konusunda peygamber efendimizin çok büyük öncülüğü vardır.bunun için de bu derneğin bir üyesidir. hilful fudulun amacı bu olmakla beraber birçok kimsesiz ve zavallı insana yardım edilmiştir.


 5. Misafir Üye

  çok güzeldi o yüzden beyendim


 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri