Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

İslam din inin ahlaka verdiği önem nedir İslâm Din i kadar güzel ahlaka önem veren bir başka din veya düşünce sistem i göstermek mümkün değildir.
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 17      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  İslam dininin ahlaka verdiği önem nedir

  Sponsorlu Bağlantılar
  İslam dininin ahlaka verdiği önem nedir

  İslâm Dini kadar güzel ahlaka önem veren bir başka din veya düşünce sistemi göstermek mümkün değildir. Öyleki Peygamber Efendimiz "İslâm, güzel ahlâktır" buyurmuştur. Hz. Peygamberin güzel ahlâka teşvik eden bir çok güzel sözü vardır.

  "Mü’minlerin îmanca en kamil olanı, ahlâkI en güzel olanıdır" "İçinizden en çok sevdiklerim ve kıyamet gününde bana en yakın olanlarınız, ahlaki en güzel olanlarınızdır" hadisleri bunlardan sadece ikisidir. Kur’an-ı Kerim’de adalet, ahde vefa, affetme, alçak gönüllülük, ana-babaya itaat, sevgi, kardeşlik, barış, güvenirlilik, doğruluk, birlik, beraberlik, iyilik, ihsan, iffet, cömertlik, merhamet, müsamaha, tatlı dilli olma, güler yüzlülük, temiz kalplilik gibi güzel ahlâki hasletlere teşvik eden ve zulüm, haksizlik, riya, haset, gıybet, çirkin sözlülük, asık suratlılık, cimrilik, bencillik, kıskançlık, kibir, kin, kötü zan, israf, bozgunculuk... gibi kötü hasletlerden nehyeden pek çok âyetin yer alması, Kur’an’da ahlaka ne kadar önem verildiğinin bir göstergesidir.

  Peygamber Efendimizin güzel ahlaka teşvik eden ve kötü hasletlerden nehyeden hadisleri ise neredeyse bir kitap oluşturacak kadardır. O sadece bu sözleri söylemekle kalmamış, güzel ahlaki bizzat yasayarak insanlara örnek olmuş ve öğretmiştir.

  Bu yüzden O’nun ahlaki, İslâm ahlakinin en güzel tatbikatını oluşturmaktadır.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. İslam dininin barışa verdiği önem
 3. islam dininin güzel ahlaka verdiği önem
 4. İslam dininin bilime verdiği önem
 5. İslam Dininin Akla Verdiği Önem
 6. İslam dininin adalete verdiği önem
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar
  Dinimiz güzel аhlаkа nіçіn önem verir?

  Kur’an’ın amacı, inançlı ve güzel ahlaklı inѕanlar yetiştirmektir. İslamiyеt inanç ve іbadet kadar ahlaka dа büyük önem vеrir. İуi huylu, güzel аhlаklı, dürüst, güvenilir, adaletlі inѕanlar olmаk dіnіmіzіn müminlerden bеklеdiği davranışlardandır. Güzеl söz ѕöуlemek, hoşgörülü оlmak, affetmek; yаlаn, iftira, dеdikodu ve gıybetten kaçınmak, аnne babaya iyi davranmak, miѕafirlere ikramda bulunmak, komşularla iyi gеçinmеk, zordа kalan kimselere yardım etmek dinimizin güzel ahlakla ilgili emіrlerіdіr. 9. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri