Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

anne ler günü ile ilgili güzel kısa bir yazı lazım Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Anneler Günü Manileri - Anneler Günü İle İlgili Maniler Anneler
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 9      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Anneler Günü İle İlgili Bir Yazı

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Anneler Günü İle İlgili Bir Yazı

  ANNELER GÜNÜNÜN TARİHİ GEÇMİŞİ, ORTAYA ÇIKIŞI

  Anneler günü, bizleri 9 ay karnında taşıyan ve belki de ölene kadar en küçük zor anımızda bile bizim derdimizle dertlenen kutsal varlıklarımız, yani annelerimiz hatırlamamız adına dünyanın farklı yerlerinde farklı günlerde de olsa kutlanan özel bir gündür.

  Yine diğer özel günlerde olduğu gibi anneler gününde de annenin önemi ve bizler için ne kadar değerli olduğu hatırlanır ve onların gönlünü almak adına hediyeler verilir. Hediye veremeyecek durumda ise ona özel bir şiir yazar ya da daha önce yazılmış bir şiiri ona itafen seslendiririz. Peki ama hiç düşündük mü dünyada ilk anneler günü kutlamaları hangi yörelerde ne zaman kutlanmış…

  İlk anneler günü kutlamaları çok eskilere yani Antik Yunan tarihine kadar dayandırılmaktadır. Herkesin üzerinde birleşmediği bir fikir olsa da ilk anneler günü kutlamaları, o zaman var olduğu kabul edilen tanrıların anası Rhea için düzenlenen bahar şenlikleridir. Daha günümüze yaklaşıldığında da İngiltere’de Paskalya’dan 40 gün önce “Anneler Pazarı” denilen bir kutlamaya rastlanır. Sonraları Hıristiyanlık dininin Avrupa kıtasında yaygınlaşmasıyla bu günün adı “Kilise Ana” olarak anılır oldu. Fakat önce Avrupa’lı Hristiyanların bulduğu annelerine şükranları sunma günü fikri tüm dünyayı sardı. Ve günümüzde dünyanın çeşitli yörelerinde farklı günlerde kutlanılmaya başlandı.

  Anneler gününün bu kadar detaylı geçmişinden sonra günümüz anneler günü anlayışına çevrildiği dönem ise Julia Ward Howe isimli bir Abd vatandaşının bu günü barışa adanmış bir anneler günü olarak kutlanması adına uluslararası girişimlerinin olduğu 1872′li yıllara rastgelir. Ki Türkiye’de anneler günün yaklaşık olarak 1955 yıllarından sonra kutlamaya başlayacaktır. Bunun yanında dünyanın farklı yörelerinde anneler günü farklı günlerde kutlansa da Türkiye’nin de içinde bulunduğu Danimarka, İtalya, Finlandiya, Belçika ve Avustralya gibi ülkelerde anneler günü aynı güne denk gelmektedir.

  ANNELER GÜNÜNDE ANNENİZLE ZAMAN GEÇİRİN

  Unutmayan söyleyelim bayanlar ilgiye muhtaçtır. Bayanlar çiçek gibidir. Ne kadar çok seversen o kadar çokta ilgi görürsün.

  Annelerimizde öyledir. Her zaman sizden bir şeyler bekler. Üstelik sizden gelecek güzel hamleler annenizi de sevindirebilir. Ağır abi misiniz? Değişik bir yaşam tarzınız mı var? ne olursa olsun annelerin hakkı hiç bir zaman yenme. Annenizle mutlu saatler geçirin nasıl mı? Onun ördüğü kazaktan sizde örmeye çalışın. Ondan yemek tarifleri alın. Annenizin işlerine adeta burnunuzu sokun.

  Burnunuzu sokun derken tabii ki de ileri gitmeyin. Mağlum kızdı mı oklava darbelerine maruz kalabilirsiniz. Sizin tek mimarınız annenizi hayatınızın hiç bir zamanında yalnız bırakmayın. 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri