Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sevgi li öğretmen , Sizi çok seviyorum. Hatta sizi öyle çok seviyorum ki size olan sevgi mi anlatmak için size özel bir mektup yazmaya karar
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 1756      

 1. mihriban
  Sponsorlu Bağlantılar


  Cevap: Öğretmene Mektup Örnekleri

  Sponsorlu Bağlantılar
  Sevgili öğretmen,

  Sizi çok seviyorum. Hatta sizi öyle çok seviyorum ki size olan sevgimi anlatmak için size özel bir mektup yazmaya karar verdim.

  Zor olduğunu bile bile kendi isteğinizle bu mesleğe girmeye karar vermiş olmanızı seviyorum. Uzun mesai saatleri, olmayan hafta sonu tatilleri, sınıf yönetimi, veli yönetimi, her geçen gün daha da tuhaflaşan eğitim politikaları ve bir türlü yükselemeyen maaşlar ile ilgili korkunç hikayeler duydunuz eminim. Ama siz yine de bu mesleği seçtiğiniz. Buradasınız çünkü öğretmek, çocuklar ve gelecek sizin için çok şey ifade ediyor.

  Sürekli yeni fikirlerle gelmenizi seviyorum. İster mesleki eğitiminizi yüksek bir dereceyle bitirmiş olun, ister alternatif bir sertifika programında altı haftalık bir eğitim almış olun, her zaman bir şeyleri yapmanın yeni yollarını buluyorsunuz ve harika fikirler üretiyorsunuz. Okul gezilerine online kaynak yaratmak, gelecekten gelmiş gibi görünen çılgın yeni bilgisayar uygulamaları keşfetmek ve daha neler neler… Beyninizi seviyorum!

  Bazı fikirleriniz işe yarayacak ve kesinlikle dahiyane olacaktır, bazıları dahiyane olma yolunda ilerlerken biraz desteğe ihtiyaç duyacak ve bazıları göz yaşlarınız eşliğinde ellerinizden kayıp gidecektir. Ama lütfen, sakın onları üretmeyi bırakmayın. Onlara ihtiyacım var! Öğrencilerinizin onlara ihtiyacı var! Dünyanın onlara ihtiyacı var!

  Enerjinizi ve heyecanınızı seviyorum. Nereden geliyor bu, ben nasıl böyle olabilirim? Neşenizin ve ruhunuzun, öğrencileriniz ve çevrenizdeki insanlar tarafından ayaklar altına alındığını ve bilerek ateşe atıldığını hissettiğiniz zamanlar olacaktır. Sadece durun, hepsini bırakın ve ileriye doğru yolunuza devam edin sevgili öğretmen. İyimserliğiniz ve neşeli tutumunuz, sizinle ilgili en çok sevdiğim şeylerden birisi biliyor musunuz?

  Bazen zor olduğunu biliyorum. Bunu ben de yaşadım. Pazar öğleden sonralarında içinize çöreklenen umutsuz ve insanı paralize eden duygular yaşadığınızı biliyorum. Bir okul günün sonunda ve bazen tam da ortasında kendinizi başınız avuçlarınızın içinde masanızda ağlarken bulduğunuzu biliyorum. Kafanızda ailenize ya da arkadaşlarınıza söylediğiniz şu sözlerin yankılandığını biliyorum: “Üzgünüm sinemaya, tiyatroya, yemeğe ya da kutlamaya gelemeyeceğim, çünkü evde oturup çalışmam gerekiyor.”

  Bunun her zaman böyle olmayacağını aklınızdan hiç çıkarmayın. Her şey daha da kolaylaşacak ya da tüm zorluklar ortadan kalkacak değil, ama şu anda daha güçlü, daha hızlı ve zorluklarla baş etme konusunda çok daha donanımlı birine dönüşüyorsunuz. Bu yüzden asla vazgeçmeyin. Bu savaşı vermeye devam edin. Çünkü bu iyi bir amaç için verilen bir savaş. Sizi seven ve size ihtiyacı olan öyle çok insan var ki!

  Tüm bunları yüzünüze söylemek yerine bir mektup yazmayı seçtiğim için üzgünüm. Ancak bu hafta her akşam evinize uğradım, ama siz hiç evde yoktunuz. Yoksa yine çalışıyor musunuz?

  Öğretmenler Gününüz Kutlu Olsun…

  Sevgiler,

  Gerçek Bir Hayranınız

  Paylaş Facebook Twitter Google

 2. Misafir Üye

  sevgili öğretmenim ;
  öğretmenlik zorlu çaba göstermeye dayanan bie meslektir hani derler ya öğretmenlik kolay diye yalan aslında.


 3. Misafir Üye

  hepsi işime yaradı


 4. Misafir Üye

  Size bu mektubu yazmamin nedeni size olan duygu ve düşüncelerimi kağida dökmektir aslinda sizetek kelimeyle harika olduğumu söyleyeceğimi saniyorsaniz yanliyoesunuz çünkü siz harika kelimesine siğmayacak kadar değerlisiniz öğretmenim ben sizi çok seviyorum sevgilerimle


 5. Misafir Üye

  Zeynep SARAÇOĞLU nun yazmış oldugu mektup işime yaradı teşekkur ederim


 6. Misafir Üye

  Sizinle gemiyle bir yolculuğa çıktık sanki…Bu geminin kaptanı sizsiniz.Bizi farklı güzelliklere doğru götürüyorsunuz. Siz sanki bir polissiniz,bir askersiniz. Bizi her kötülükten koruyorsunuz. İşte bu yüzden her şeyimizsiniz. Siz bir ağaçsınız.Biz de meyveleriniziz.Sizin çiçeğiniz çocuk,baharınız okul… Tüm zorlukları üstlenip kendinizi mesleğinize adıyorsunuz. En güzel duygularla,en güzel bilgilerle yetiştiriyorsunuz. Siz bir bahçıvan gibisiniz.Bahçıvanın en güzel gülleri,hiç yorulmadan,bıkmadan yetiştirdiği gibi,siz de bizim üzerimize titriyorsunuz. Siz,bizim ikinci annemiz,babamızsınız.Bizi üç yıldır kim büyüttü?Biz,sizi annemizden,babamızdan daha çok görüyoruz. Sınıfımızdaki yirmi beş çocuğu,gerçek çocuğunuz gibi seviyorsunuz. Sizden çok küçüğüz ama,sizin bizi ne kadar çok sevdiğinizi çok iyi biliyoruz. Ben,sizi çocuk kalbimle çok seviyorum. Bana,sizi nasıl sevdiğimi sorarsanız,size kalbimi gösteririm. Siz,bizim en iyi dostumuzsunuz.Bir sıkıntımız olduğunda,bunu ilk siz fark ediyorsunuz,bizi teselli etmeye çalışıyorsunuz. Siz,yoktan var eden,bir mimarsınız.Büyük çabalarla bizi bu günlere getirdiniz, bize sahip çıktınız,yol gösterdiniz.Bizim bilgi kaynağımız CANIM ÖĞRETMENİM. Okumayı,yazmayı,yurdumu sevmeyi,doğru olmayı,küçüğe sevgi,büyüğe saygı duymayı siz öğrettiniz. Biz Atatürk çocuklarıyız. Bizlere güvenin. Sizi çok seviyorum CANIM ÖĞRETMENİM. Öğretmenler gününüzü kutluyor,saygıyla ellerinizden öpüyorum benim çok sevdiğim ÖĞRETMENİM


 7. burakkkkkkkkkkk

  helal olsun ben bile ağlıycam...


 8. Misafir Üye

  sevgili öğretmenim siz bize hem anne hem de baba oldunuz size ne kadar teşekkür etsem azdır sizi çok seviyorum hem BOLU ÖZEL NİSAN KOLEJİNİ asla unutmayın olurmu . özellikle bizi 5 A sınıfını sizi özliceğiz.


 9. Misafir Üye

  Canım Öğretmenim

  sizi çok seviyorum siz bize okuma yazmayı saygıyı sevgiyi öğrettiniz
  siz bizim için çok değerlisiniz biz hatta ben sizin emeğinizin karşılığını
  vericeğimi gerçekten bilemiyorum sizin için her şeyi yaparım sizi çok
  seviyorum siz bizi bilginizle aydınlattınız çok teşekkürler
  ARKADAŞLAR BENDEN BU KADAR SİZE YAZDIKLARINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM


 10. Misafir Üye

  Sıradan mektuplar benimkini asla geçemezler benimki10gün içerisinde forumlord'a olacak😋😋😋


 11. Misafir Üye

  Hepsi muhteşem


 12. Yiğitin Mekanı 22

  Valla İrfan Abininki daha güzel bunu öğretmenime olursak kesin Aferin Yiğit der


 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri