Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

ATATÜRK'ün eğitim alanında yaptığı yenilikler nelerdir EĞİTİMDE GÖZÖNÜNDE BULUNDURULACAK İLKELER Türk millî eğitim politikasının başarılı olabilmesi , Türkiye Cumhuriyeti'nin dayandığı temel ilkelerin , eğitim sistem
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 7      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  ATATÜRK'ün eğitim alanında yaptığı yenilikler nelerdir nelerdir

  Sponsorlu Bağlantılar
  ATATÜRK'ün eğitim alanında yaptığı yenilikler nelerdir


  EĞİTİMDE GÖZÖNÜNDE BULUNDURULACAK İLKELER

  Türk millî eğitim politikasının başarılı olabilmesi, Türkiye Cumhuriyeti'nin dayandığı temel ilkelerin, eğitim sisteminde başarılı bir şekilde uygulanması ile mümkündür. Bu ilkeler; Cumhuriyetçilik, Milliyetçilik, Halkçılık, Lâiklik, Devletçilik ve İnkılâpçılıktır.
  Eğitimin yaygınlaştırılması, bilgisizliğin ortadan kaldırılması, lâik esaslara göre belirlenmesi, Türk eğitim politikasının üzerinde önemle durduğu konulardır.
  Eğitim politikası, devletimizin dayandığı temel ilkelere uygun olmalıdır. Cumhuriyetçilik ilkesine uygun olarak, cumhuriyetin en iyi yönetim biçimi olduğu öğretilmelidir. Bu sayede demokrasimiz gelişip güçlenecektir. Eğitimde milliyetçilik ilkesi, Türk milletini sevmeyi, millî çıkarlarımızı savunmayı, millî birlik ve beraberliğimizi korumayı Öğretir. Halkçılık ilkesi ile eğitimin yaygınlaştırılması ve fırsat eşitliğinin sağlanması amaçlanır.
  Lâik eğitimle, din ve vicdan hürriyeti sağlanır. Devletçilik ilkesi, eğitimin devlet kontrolünde olması, planlanması ve denetlenmesini öngörür.
  Eğitimde uygulanacak inkılâpçılık ilkesi de yeniliklere açık, toplumun ihtiyaçlarına göre gelişen bir eğitim verilmesi demektir.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Atatürk, Eğitim - Öğretim Alanında Ne Tür Yenilikler Yapmıştır
 3. Atatürk ün yönetim alanında yaptığı yenilikler nelerdir
 4. Atatürkün Eğitim Alanında Yaptığı Yenilikler Nelerdir,
 5. Atatürk'ün Tarım Alanında Yaptığı Yenilikler Nelerdir
 6. Atatürk'ün matematik alanında yaptığı yenilikler nelerdir?
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri