Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Mikroişlemci Nedir Bilgisayar ın Beyni Hakkında Bilgi Bilgisyarın beyni işlemcisi yani mikroişlemcilerdir. Mikroiişlemciler bilgisayar ın aklınıza gelen tüm işlerini görürler. Hatta öyle ki bilgisayar ın
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 18      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Bilgisayarın Beyni Nedir

  Sponsorlu Bağlantılar
  Mikroişlemci Nedir

  Bilgisayarın Beyni Hakkında Bilgi


  Bilgisyarın beyni işlemcisi yani mikroişlemcilerdir. Mikroiişlemciler bilgisayarın aklınıza gelen tüm işlerini görürler. Hatta öyle ki bilgisayarın diğer bölümleri mikroişlemciye bilgi aktarmak ve mikroişlemciden gelen bilgileri kullanıcıların anlayacağı bir şekle sokmak işiyle uğraşırlar.

  Mikroişlemciler, bilgileri bilgisayarın belleğinden alıp işler ve bilgileri tekrar belleğe kaydeder. Bellekte bilgiler 8 bitlik gruplar şeklinde saklanmaktadır (her sekiz bitlik gruba 1 byte denmektedir; 1000 küsur byte 1 KB ve 1000 küsur KB da 1 MB eder). Bellekte bu sekiz bitlik gruplardan (byte'lardan) milyonlarca bulunabilir.

  Ilk PC'lerde kullanılan işlemciler 8088 kodunu taşıyordu. Daha sonra Intel'in üretimine bağlı olarak 80286, 80386, 80486, Pentium ve en son olarak da Pentium Pro işlemcileri kullanılmaya başlandı. Bu işlemcileri birbirlerinde farklı kılan noktalar iç yapıları ve işlem kapasiteleridir.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. İlk Bilgisayarın Adı Nedir?
 3. Bilgisayarın çalışma mantığı nedir
 4. İnsan Beyni 40'lı Yaşların Sonuna Kadar Gelişmeye Devam Ediyor
 5. Otizmle bağlantılı gen beyni nasıl etkiliyor?
 6. Devekuşunun Gözü Mü Daha Büyük Yoksa Beyni Mi?
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri