Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Bilgisayar ın Çözünürlüğü Nasıl Ayarlanır Bilgisayar ın Çözünürlük Ayarı Bilgisayar Çözünürlüğü Nasıl Ayarlanır Windows XP‘de masaüstündeki boş bir alana farenin sağ tuşu ile tıklayın ve
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 1      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Bilgisayarın Çözünürlüğü Nasıl Ayarlanır

  Sponsorlu Bağlantılar
  Bilgisayarın Çözünürlüğü Nasıl Ayarlanır

  Bilgisayarın Çözünürlük Ayarı
  Bilgisayar Çözünürlüğü Nasıl Ayarlanır


  Windows XP‘de masaüstündeki boş bir alana farenin sağ tuşu ile tıklayın ve açılan küçük menüden Özellikler satırını seçin. Böylece Görüntü Özellikleri isimli yeni bir pencerenin açılmasını sağlayacaksınız.

  Windows Vista ve 7‘de ise masaüstündeki boş bir alana farenin sağ tuşu ile tıklayın ve açılan yeni menüden Ekran Çözünürlüğü satırına tıklayın.Açılan yeni pencerede ekran çözünürlüğü ile ilgili ayarları göreceksiniz.

  Windows XP‘de Görüntü Özellikleri penceresinin üst kısmındaki Ayarlar sekmesine tıklayın. Burada Ekran Çözünülürlüğü ve Renk Kalitesi isimleriyle belirtilen iki önemli bölüm bulunmaktadır.

  Windows 7 ve Vista‘da ise renk ayarlarına Gelişmiş ayarlar seçeneğine tıklatıp yeni bir pencere açarak ulaşabilirsiniz.Açılan pencerede Monitör sekmesine tıklayın ve aşağıdaki Renkler seçeneğini göreceksiniz.Burada 16 bir ve 32 bir seçeneklerini göreceksiniz.16 bit seçeneğini seçmek görüntüleme sürenizi artıracaktır.Fakat gerçek kalitede renkler için 32 bit seçeneğini öneririz.

  Windows XP‘de yer alan Ekran Çözünülürlüğü ayarı ise, simgelerin ekranda nasıl görüneceklerini belirler. 15 inç bir monitör için 800×600, 17 inç bir monitör içinse 1024×768 değerlerini tercih edebilirsiniz.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Hotbird Uydudan Gitmiş Nasıl Ayarlanır
 3. Bilgisayarın Çözünürlüğü Kaç Olmalı
 4. Bilgisayarın Belleğini Nasıl Öğrenirim
 5. wolfteamda fare hassasiyeti nasıl ayarlanır
 6. Bilgisayarın sesi nasıl açılır?
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri