Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Bilgisayar ın Çözünürlüğü Kaç Olmalı Bilgisayar ın Ekran Çözünürlüğü Kaç Olmalı Bilgisayar ın Çözünürlüğü Windows XP‘de masaüstündeki boş bir alana farenin sağ tuşu ile tıklayın

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Bilgisayarın Çözünürlüğü Kaç Olmalı

  Sponsorlu Bağlantılar
  Bilgisayarın Çözünürlüğü Kaç Olmalı

  Bilgisayarın Ekran Çözünürlüğü Kaç Olmalı
  Bilgisayarın Çözünürlüğü


  Windows XP‘de masaüstündeki boş bir alana farenin sağ tuşu ile tıklayın ve açılan küçük menüden“Özellikler” satırını seçin. Böylece “Görüntü Özellikleri” isimli yeni bir pencerenin açılmasını sağlayacaksınız.

  Windows Vista ve 7‘de ise masaüstündeki boş bir alana farenin sağ tuşu ile tıklayın ve açılan yeni menüden “Ekran Çözünürlüğü” satırına tıklayın.Açılan yeni pencerede ekran çözünürlüğü ile ilgili ayarları göreceksiniz.

  Windows XP‘de ”Renk Kalitesi”, Windows’un kullanacağı renk sayısını belirler. Eğer mevcut değer mümkün olan en yüksek seviyede ise (32 bit – 16.8 milyon renk), bu değeri “Orta” (16 bit – 65.536 renk) şeklin de ayarlamak bilgisayarınızı hızlandırabilir.

  Windows XP‘de yer alan ”Ekran Çözünülürlüğü” ayarı, simgelerin ekranda nasıl görüneceklerini belirler. 15 inç bir monitör için 800×600, 17 inç bir monitör içinse 1024×768 değerlerini tercih edebilirsiniz. Daha yüksek çözünülürlükler hem gözlerinizi yorabilir, hem de görüntüleme süresini uzatabilir.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Bilgisayarın Bölümleri
 3. İlk Bilgisayarın Adı Nedir?
 4. Bilgisayarın Fan Ayarları
 5. Bilgisayarın Çözünürlüğü Nasıl Ayarlanır
 6. Günlük Yağ Tüketimi Yaş Gruplarına Göre ne kadar olmalıdır,Günlük Yağ ihtiyacı Yaşa göre N
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri