Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Pratik Musluk Tamiri Evinizde sızdıran bir musluğunuz varsa ve tesisatçı beklemekten yorulduysanız , musluk contasını ken din iz de değiştirebilirsiniz. Musluğun kapağındaki conta eskimiş ,

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Pratik Musluk Tamiri

  Sponsorlu Bağlantılar
  Pratik Musluk Tamiri

  Evinizde sızdıran bir musluğunuz varsa ve tesisatçı beklemekten yorulduysanız, musluk contasını kendiniz de değiştirebilirsiniz. Musluğun kapağındaki conta eskimiş, yıpranmış, yerine oturmamış ya da uzun süre değiştirilmemişse musluktan sürekli su sızar.

  Conta değiştirmek hem bataryanın ömrünü uzatır hem de su tasarrufu sağlar. Tornavida ve iki ağızlı anahtar ile bu işlemi en fazla bir saatte tamamlayabilirsiniz.

  Musluk başlığının kapaklarını çıkartalım: Düz tornavidayla musluk başlıklarında bulunan musluk kapaklarını çıkartalım ve musluk başlığı üzerinde bulunan vidaları yıldız tornavidayla gevşetelim. Vidaları gevşettikten sonra musluğun başlıklarını elimizle çekerek musluktan çıkartalım.

  Salmastrayı çıkartalım: Salmastrayı 17 numaralı iki ağızlı anahtarla musluktan çıkartalım. Çıkartırken salmastraya zarar vermemeye çalışalım. Salmastra musluk başlıklarının musluğa sıkışmasını sağlar. Salmastra zarar gördüğünde musluğun kapakları tam sıkıştırılamaz ve musluktan su sızar.

  Contayı çıkartalım: Salmastra üzerinde bulunan eskimiş contayı düz tornavidayla çıkartalım.

  Yeni contayı takalım: Yeni contayı salmastranın üzerine elimizle takalım. Ardından çıkarttığımız salmastrayı elimizle musluğun gövdesine takalım. Daha sonra 17 numaralı iki ağızlı anahtarla salmastrayı sıkalım.

  Musluğun başlıklarını takalım: Musluğun başlıklarını elimizle musluğa takalım. Musluğun başlıklarına, gevşettiğimiz vidaları yıldız tornavidayla sıkalım ve başlıkları musluklara sabitleyelim. Son olarak, vidayı sıktıktan sonra musluk başlığının kapaklarını elimizle takalım.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Derin Dondurucularda Yiyecek Saklama, Derin Dondurucuda Yiyecekler Nasıl Saklanmalı, Prati
 3. Musluk Suyu Cilde Zararlı
 4. Temizlik için pratik bilgiler, Eşyalarınızın temizliği için pratik bilgiler, Pratik ev bil
 5. Musluk Contası Nasıl Değiştirilir, Batarya Contası Nasıl Değiştirilir, Musluk Contası Deği
 6. Dilatasyon Nedir -Tamiri nasıl yapılır
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri