Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Turkcell Mobil İmza Turkcell Mobilİmza ile artık her an , her yerden işlemlerinizi tek şifre ile güvenle gerçekleştireceksiniz. Turkcell Mobilİmza , kanunen geçerli güvenli elektronik

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Turkcell Mobil İmza

  Sponsorlu Bağlantılar
  Turkcell Mobil İmza

  TurkcellMobilİmza ile artık her an, her yerden işlemlerinizi tek şifre ile güvenle gerçekleştireceksiniz.

  TurkcellMobilİmza, kanunen geçerli güvenli elektronik imza atabilmenizi sağlayan bir servistir. Bunun için SIM kartınıza size ait bir elektronik kimlik tanımlanır. Mobil imza ile bu elektronik kimliğinizi kullanarak Internet ortamındaki güvenlik tehditlerinin bir çoğundan kurtulursunuz. Başka birisi şifrelerinizi çalıp sizin yerinize işlem yapamaz, sizi taklit ederek e-posta gönderemez. Böylece uzaktan, güvenle işlem yapabilir, ıslak imza atmanız gereken yerlere bile gitmekten kurtulursunuz.

  TurkcellMobilİmza sayesinde ıslak imza gerektiren işlemleri ve başvuruları imza atacağınız yere gitmeden yapabilirsiniz:

  Anlaşmalı bankaların internet şubesinden bireysel nakit krediye başvurabilir ve şubeye gitmeye gerek kalmadan kredi işleminizi sonuçlandırabilirsiniz.
  E-belediye ve e-devlet uygulamalarında TurkcellMobilİmzanızı kullanabilirsiniz.
  TurkcellMobilİmza ile her türlü elektronik işlemde kimliğinizi farklı şifreler kullanmadan, tek bir şifre ile kanıtlayabilirsiniz:
  İnternet/wap bankacılığında ve diğer internet işlemlerinizde kendinizi tek bir şifre ile tanıtabilir,
  Yanınızda banka kartınız olmasa bile TurkcellMobilİmzanızla, anlaşmalı banka ATMlerinden nakit çekebilirsiniz.
  Ayrıca TurkcellMobilİmzanızı şirket içi uygulamalarınızdan e-postalarınızı imzalamaya kadar pek çok farklı ihtiyacınız için de kullanabilirsiniz.
  Turkcell Mobil İmza servisine abone olduğunuzda sizin için başvurusu yapılan Nitelikli Elektronik Sertifika için ayrıca ücret alınmaz.
  Turkcell Mobil İmza servisini kullanırken, tüketilen kısa mesajlar dışında bir ücret ödemezsiniz. Mobil imza attığınız uygulamada açıkça belirtilmediği sürece her imzalama işlemi 1 SMS olarak ücretlendirilmektedir.
  Turkcell Mobil İmza servisinizi sık kullanıyorsanız Turkcell Mobil İmza için Turkcell Müşteri Hizmetlerinden talimat vererek aylık paket kullanımına geçebilirsiniz.
  Turkcell Mobil İmza için aylık paket kullanımını seçtiğinizde faturalı hatlarda aylık 4 YTL(KDV dahil), kontörlü hatlarda haftalık 10 kontör ücretle mobil imzalama başına 1 SMS ücretlendirilen tüm uygulamalarda Turkcell Mobil İmzanızı dilediğiniz kadar kullanabilirsiniz.
  TurkcellMobilİmzayı kullanabilmek için önce abone olmanız gerekir.

  Abone olmak için 2929a mesaj gönderin

  TurkcellMobilİmzaya abone olmak için anlaşmalı bankalardan ön başvuru yapmanız gerekir. Ön başvurunuzun ardından, Turkcell Extralara resmi kimliğiniz ile (ehliyet, nüfus cüzdanı, pasaport veya avukat kimliği) başvurarak servis taahhütnamesini imzalamanız gerekir.

  Başvurunuzu takip eden 1 hafta içerisinde Turkcell Müşteri Hizmetleri sizi arayarak, servisi başlatabilmek için kullanacağınız Başlatma Kodunu size iletir.
  TurkcellMobilİmzanız SIM kartınızda kullanıma açıldığında, Başlatma Kodunuzu girerek şifrenizi belirleyin.
  TurkcellMobilİmzanız kullanıma hazır hale geldiğinde, kısa mesajla bildirilir.

  TurkcellMobilİmzayı destekleyen bir uygulama üzerinde elektronik imza atmak istediğinizde, uygulama ekranındaki İMZALA tuşuna basın. Bu tuşa bastığınızda, bilgiler hazırlanarak, imzalanmak üzere SIM kartınıza gönderilir.


  İmzalama talebi SIM kartınıza eriştiğinde, telefon ekranında imzalanacak işleme ait açıklamayı onaylamak için TAMAMa basın.
  Yaptığınız işlem için üretilen PARMAK İZİni telefon ve bilgisayar ekranından eşleştirip TAMAMa basın.
  İşlemi imzalamak için TurkcellMobilİmza şifrenizi girin ve TAMAMa basın.
  TurkcellMobilİmzanızı kullanabileceğiniz kuruluşlar:


  TurkcellMobilİmza nedir?
  TurkcellMobilİmza, elektronik ortamda kimliğinizi doğrulayarak ıslak imza ile eşdeğer işlem yapılabilmesini sağlar. Bir başka deyişle, TurkcellMobilİmza, 5070 sayılı Elektronik İmza Kanununda tarif edilen ve Islak İmza ile aynı sonucu doğuran Elektronik İmzanın, GSM sim kartları kullanılarak atılmasını sağlayan bir servistir

  TurkcellMobilİmza nasıl çalışır?
  TurkcellMobilİmza aboneliği sonucunda temin edilen Nitelikli Elektronik Sertifikanın, sadece imza sahibine has, özel hazırlanmış imza oluşturma verisi sadece SimPlus128 kartlar üzerinde bulunan özel, yüksek güvenlik bölgesinde saklanır.

  TurkcellMobilİmza servisi bu yüksek güvenlik bölgesinde saklanan imza oluşturma verisinin, yine bu bölgedeki bir yazılım tarafından kullanımı ile çalışır.

  Elektronik İmzalama işlemi, ancak bu yazılıma kullanıcının TurkcellMobilİmza şifresini girmesi ile güvenli şekilde gerçekleşir. TurkcellMobilİmza şifresi kart üzerinde kullanılır, hiçbir yere gönderilmez.


  TurkcellMobilİmza güvenli midir?
  Elektronik İmza kanun ve düzenlemelerine göre Elektronik İmza sahibinin elektronik imzaya ilişkin güvenliği E-Güven tarafından garanti edilir ve sigortalanır.

  Elektronik imza için kullanılan sertifikalara ilişkin süreçler Telekomünikasyon Kurumunun denetimi altındadır. Ayrıca, ilgili teknik altyapı ve işleyişlerin güvenliği, Türk Standartları Enstitüsü, İngiliz Standartları Enstitüsü gibi bağımsız üçüncü taraflarca ISO/IEC 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi standardına uyum açısından periyodik olarak denetlenir ve sertifikalandırılır.

  TurkcellMobilİmza ile uyumlu çalışan SimPlus128 kartı, Elektronik İmza düzenlemelerinin şart koştuğu, alanının en ileri güvenlik seviyesini belirten CC EAL4+ Güvenlik Sertifikasına sahiptir ve ileri gelişmişlikteki saldırılara karşı bile dayanıklıdır. İçinde taşıdığı imza oluşturma verileri kopyalanamaz. Ayrıca Sim kartınızda kopyalamaya karşı G-MILENAGE algoritması kullanılır.

  Elektronik İmza, sizin oluşturduğunuz TurkcellMobilİmza şifresinin telefon tuşları aracılığı ile SimPlus128 kartının yüksek güvenlik bölgesinde çalışan uygulamaya girildiğinde atılır. Dolayısıyla TurkcellMobilİmza kullanırken telefonunuza iletilen ve geri dönen mesajlar, doğrudan SİM kartınıza ulaşır ve telefon üzerinde kaydedilmez.

  TurkcellMobilİmzaya nasıl başvurulur?
  TurkcellMobilİmza aboneliği 3 aşamadan oluşur. Ön başvuru, Başvuru ve Aktivasyon:

  ÖN BAŞVURU
  Öncelikle, ek güvenlik sağlamak için anlaşmalı kuruluşlardan ön başvuru yapmanız gerekir.
  Hangi kuruluşlardan ön başvuru yapabileceğinizi Turkcell Müşteri Hizmetlerinden öğrenebilirsiniz.
  Dilerseniz, noter tasdikli imza beyannamesi ile 444 0 532 / 444 0 535 Turkcell Müşteri Hizmetlerini arayıp ön başvuru yapabilirsiniz.
  Ön başvuru sırasında ad, soyad, vatandaşlık numarası, doğum yeri, doğum tarihi ve mobil imzanızla kullanacağınız Turkcell hattınızı belirtmeniz istenir.
  BAŞVURU
  Ön başvurudan sonra, ehliyet, nüfus cüzdanı, avukat kimliği veya pasaportunuzla dilediğiniz bir TurkcellExtraya başvurarak TurkcellMobilİmza Sertifika Sahibi Taahhütnamesini imzalamanız gerekir. Eğer ön başvuru Turkcell Müşteri Hizmetlerinden yapıldıysa, bu evraklara ek olarak noter tasdikli imza beyannamesi getirmeniz gerekir.


  TurkcellMobilİmzanın kullanılacağı hat için hat sahibi tarafından SimPlus128 değişikliği yapılmalıdır. Sim değişikliğinde GSM numarası değişmez.
  TurkcellExtrayı ziyaretinizden birkaç gün sonra Turkcell Müşteri Hizmetleri sizi arar ve kimliğinizi teyit eder.
  TurkcellMobilİmza şifrenizi oluştururken kullanacağınız Başlatma Kodu, size telefonda iletilir ve TurkcellMobilİmza aboneliğiniz aktive edilir.
  TurkcellMobilİmza başvurusu vekaletname ile yapılamaz.
  AKTİVASYON
  TurkcellMobilİmzanız sim kartınızda aktive edildiğinde, telefonunuzun ekranında Mobil İmza menüsü belirir ve telefonda size iletilen Başlatma Kodunu girmeniz istenir.  Turkcell Müşteri Hizmetleri tarafından size iletilen Başlatma Kodunu girin.
  TurkcellMobilİmza için kullanmak istediğiniz şifrenizi belirleyin ve onaylayın.
  Elektronik sertifikanız, Elektronik Sertifika Hizmet Sağlayıcı tarafından yayınlanarak, mobil imzanız kullanıma hazır hale geldiğinde, SMS ile size bildirilir.
  Coğrafi olarak bulunduğunuz yere bağlı olarak en geç 1 hafta içerisinde, TurkcellMobilİmzanız aktif hale gelir.

  TurkcellMobilİmzayı nasıl kullanırım?
  TurkcellMobilİmzayı destekleyen bir uygulama üzerinde elektronik imza atmak istediğinizde ekrandaki İMZALA tuşuna basın. Bu tuşa bastığınızda, elektronik olarak imzalayacağınız bilgiler hazırlanarak, imzalanmak üzere GSM şebekesi üzerinden sim kartınıza gönderilir.
  İmzalama talebi sim kartınıza eriştiğinde telefon ekranında otomatik açılan bir ekranda imzalanacak işleme ait açıklama metnini görürsünüz. Açıklamayı dikkatlice okuyun ve onaylıyorsanız TAMAMa basın.
  Telefonunuzu kullanarak, SimPlus128 kartınız üzerinde gerçekten bilgisayar ekranında gördüğünüz işlemi imzaladığınızdan emin olmak isterseniz, bu kontrol etmeniz de mümkündür. Bunun için, yaptığınız işleme ait anlık üretilen PARMAK İZİni telefon ve bilgisayar ekranında aynı anda görürsünüz. Kontrol için, her iki ekranda gösterilen PARMAK İZİ bilgileri aynı ise TAMAMa basın.
  İşlemi imzalamak için TurkcellMobilİmza şifrenizi girin ve TAMAMa basın. Elektronik İmzanızı kullanırken şifrenizi üst üste üç defa hatalı girerseniz şifreniz bloke olur.
  Bu sayede, size ulaşan imzalama işlemini SimPlus128 kartınızdaki imza oluşturma verisini kullanarak imzalamış ve geri göndermiş olursunuz. İşleminize, uygulama ekranınızda devam edebilirsiniz.

  İşlemin Parmak İzi nedir?
  Her bir imzalama işleminde, o işleme özel bir işlem parmak izi oluşturulur. Güvenliğiniz için imzanızı tamamlamadan önce, telefondaki parmak izinin bilgisayar ekrandaki işlem parmak izi ile eşleştiriniz.


  Hangi telefon modellerinde TurkcellMobilİmza kullanabilirim?
  Sim+128 kartı ve TurkcellMobilİmza uygulaması neredeyse bütün telefon modellerinde sorunsuz çalışmaktadır. Ancak aşağıdaki tabloda yer alan telefonlarda sorun yaşanmaktadır. Üretici firmalara durum bildirilmiş ve çözüm yolları araştırılmaktadır.


  ASUS P525, P535 Mobil imza kullanılamamaktadır
  BENQ M300,M350,M305, P50, P51 Mobil imza kullanılamamaktadır.
  Blackberry 7290 Sertifika oluşturma talebi işlemleri tamamlanamamaktadır. Eğer başka bir cihazda sertifika oluşturulmuşsa imzalama işlemi yapılabilmektedir
  General Mobile FB1907, DST11, DST01 Mobil imza kullanılamamaktadır.
  I-Mate Jam Mobil imza kullanılamamaktadır.
  Motorola F3 Mobil imza kullanılamamaktadır
  Motorola MPX220 Sertifika oluşturma talebi işlemleri tamamlanamamaktadır.Eğer başka bir cihazda sertifika oluşturulmuşsa imzalama işlemi yapılabilmektedir
  Nokia 5110,6110 Mobil imza kullanılamamaktadır
  Panasonic GD90 Sertifika oluşturma talebi işlemleri tamamlanamamaktadır.Eğer başka bir cihazda sertifika oluşturulmuşsa imzalama işlemi yapılabilmektedir
  Raks 7530 Mobil imza kullanılamamaktadır
  Samsung N500,N620,R220,i750 Sertifika oluşturma talebi işlemleri tamamlanamamaktadır.Eğer başka bir cihazda sertifika oluşturulmuşsa imzalama işlemi yapılabilmektedir. Turkcell Menüyü desteklememektedir.
  Siemens CFX65 Mobil imza kullanılamamaktadır
  Sony Ericsson P910i,P800,P900 Bu cihazların çalışması düzenli değil.Bazı imzalama işlemleri ekranda gözükür gözükmez kaybolmaktadır.Zaman zaman işlem sorunsuz yapılabilmektedir
  TURKCELL PDA Samsung i600 Sertifika oluşturma talebi işlemleri tamamlanamamaktadır.Eğer başka bir cihazda sertifika oluşturulmuşsa imzalama işlemi yapılabilmektedir
  Superphone SF-9080 Mobil imza kullanılamamaktadır.
  Moto Q
  ( Windows mobile 6.0 ) Mobil imza kullanılamamaktadır.
  BENQ E72
  ( Windows mobile 6.0 ) Mobil imza kullanılamamaktadır.
  HP 514
  ( Windows mobile 6.0 ) Sertifika oluşturma talebi işlemleri tamamlanamamaktadır. Eğer başka bir cihazda sertifika oluşturulmuşsa imzalama işlemi yapılabilmektedir.
  TURKCELL PDA S620
  ( Windows mobile 6.0 ) Mobil imza kullanılamamaktadır.

  Kullandığım hat benim üzerime değil. Yine de TurkcellMobilİmza alabilir miyim?
  Kurumsal aboneler için şirket yetkilisinin SimPlus128 değişikliğini yapması veya size vekaletname vermesi gerekir.

  TurkcellMobilİmza şifremi belirlerken nelere dikkat etmeliyim?
  TurkcellMobilİmza şifreniz altı basamaklı ve rakamlardan oluşan bir şifre olmalıdır. Kanunen şifrenizle yapılan işlemler, sizin tarafınızdan yapılmış sayılır.

  TurkcellMobilİmza şifrenizi başkaları tarafından kolayca tahmin edilemeyecek karmaşık bir şifre olarak belirlemenizi tavsiye ederiz.
  Kolayca tahmin edilebilecek 111111 veya 123456 benzeri şifreler belirlemeniz, sistem tarafından engellenir

  Şifremi değiştirmek istiyorum?
  Telefonunuzun menüsünde Turkcell Menüden Mobil İmza başlığı altında, Şifre değiştiri seçin
  Mevcut şifreniz? sorusunu şimdiki şifrenizi girerek yanıtlayın.
  Eğer mevcut şifrenizi hatalı girerseniz, Hatalı şifre. Lütfen tekrar deneyin mesajı ile karşılaşacaksınız ve mevcut şifreniz tekrar sorulacak.
  Yeni şifreniz? sorusuna belirlemek istediğiniz yeni şifrenizi girin ve yeni şifrenizi bir kere daha girerek doğrulayın.
  Eğer yeni şifrenizi iki defa doğru olarak girmişseniz Mobil imza şifreniz değişmiştir. mesajını göreceksiniz. Bu adımdan sonra belirlediğiniz yeni şifreniz geçerlidir.

  Şifremi bloke ettim ama aslında şifremi biliyorum?
  Şifreniz üç hatalı giriş sonucunda bloke olursa, Parola kullanarak şifrenizi doğru girmek için iki deneme hakkı daha kazanabilirsiniz.

  Turkcell Müşteri Hizmetlerini arayarak sim kartınıza özel Parolanızı öğrenin.
  Telefonunuzun menüsünde, Turkcell Menü altındaki Mobil İmza başlığına girin ve Parolayı seçip TAMAMa basın

  Şifremi unuttum?
  Şifrenizi unuttuğunuz zaman, 5090 kısa numarasına TC Kimlik nonuz ile başvuru sırasında vermiş olduğunuz anne kızlık soyadı/güvenlik kelimesinin ilk ve son harflerini aralarında boşluk bırakarak göndermeniz gerekmektedir (örneğin; 15263748591 AK). Mesajı başarılı bir şekilde gönderdikten 3 gün sonra Turkcell Müşteri Hizmetleri tarafından (8053288) aranarak kimlik teyidinden geçeceksiniz. Bu adımdan sonra yeni şifrenizi kendiniz belirleyebilirsiniz.

  5090a gönderilen bilgilerden herhangi biri veya tamamı hatalı olursa aynı gün içinde 3 kere deneme yapılabilir. Toplam 9 deneme sonunda halen hatalı bilgi gönderiliyorsa şifre yenileme süreci o müşteri için bloke edilir. Mobil İmza servisini kullanabilmek için aboneliğin iptal edilip en baştan abonelik sürecine girilmesi ve yeni bir elektronik sertifika alınması gerekir.

  5090a numarasına göndereceğiniz mesajlar ücretsizdir. Şifre yenileme talebinizin başarı ile alınması sonucunda gelecek onay mesajıyla 1 SMS bedeli ücretlendirilecektir.

  Telefonum çalındı/kayboldu?
  4440532 / 4440535 Turkcell Müşteri Hizmetlerini arayarak hattınızı geçici olarak kapatabilirsiniz. Hattınız kapalı iken, Mobil İmza servisi kullanılmaz.

  Bununla beraber, dilerseniz Mobil İmza aboneliğinizi de kapatabilirsiniz. Bu durumda, tekrar kartınızı aldığınızda, TurkcellMobilİmza abonelik sürecini baştan tekrar etmeniz gerekir.

  Sertifikamın geçerlilik süresi var mı? Nasıl uzatılır?
  Bir sene sonunda size sertifika uzatma ile ilgili gelen mesajı onaylarak imzalamanız durumunda sertifika süresi bir yıl daha uzatılacaktır.

  Yurt dışında kullanılabilir mi?
  Evet. Hattınız uluslararası dolaşıma açıksa, TurkcellMobilİmzanızı kullanabilirsiniz. Ancak yurt dışı kullanımda, bulunduğunuz ülkedeki operatöre bağlı olarak imzalama sonucu gönderdiğiniz mesajlaşma için ücret ödemeniz gerekebilir.

  Elektronik imza işlemi sırasında hata alıyorum. Ne yapmalıyım?
  GSM şebekesi dışında olduğunuzda ya da aboneliğinizi etkileyen bir durum var ise, TurkcellMobilİmza çalışmaz.

  İşlem özelinde hata alıyorsanız, imza işleminizi onaylamayın. Uygulamayı kapatıp bir süre sonra tekrar deneyiniz. TurkcellMobilİmzanızı kullandığınız uygulamada belirtilen süre içinde imza işleminizi onaylayın.

  Problem devam ediyor ise, Turkcell Müşteri Hizmetlerini (4440532) arayabilirsiniz.

  Elektronik Sertifika ve Nitelikli Elektronik Sertifika nedir?
  Elektronik sertifika, imza sahibinin kimlik bilgilerini ve atılmış bir elektronik imzayı doğrulamak için gereken imza doğrulama verisini içeren, elektronik kayıt veya dosyaya verilen addır.

  Elektronik İmza ile yapılan işlemler mali olarak sigortalanmış mıdır?
  Elektronik İmza kanun ve düzenlemelerine göre, Elektronik Sertifika Hizmet Sağlayıcılar, kendi sorumluluk alanlarındaki Elektronik İmza süreçlerinden ve işleyişinden uçtan uca kusursuz sorumludur.

  Elektronik imzaya ilişkin düzenlemeler nelerdir?
  Ocak 2007 itibariyle mevcut olan E-imza mevzuatı aşağıda listelenmiştir. Mevzuattaki yenilik, eklenti ve değişiklikler hakkında Telekomünikasyon Kurumunun web sitesinden bilgi alınabilir (http://www.tk.gov.tr):

  5070 sayılı Elektronik İmza Kanunu (23 Ocak 2004 tarih ve 25355 sayılı Resmi Gazete)
  Sertifika Mali Sorumluluk Sigortası Yönetmeliği (26 Ağustos 2004 tarih ve 25565 sayılı Resmi Gazete)
  2004/21 sayılı Başbakanlık Genelgesi (6 Eylül 2004 tarih ve 25575 sayılı Resmi Gazete)
  5070 Sayılı Elektronik İmza Kanununun Uygulanmasına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik (6 Ocak 2005 tarih ve 25692 sayılı Resmi Gazete)
  Elektronik İmza ile İlgili Süreçlere ve Teknik Kriterlere İlişkin Tebliğ (6 Ocak 2005 tarih ve 25692 sayılı Resmi Gazete)
  Zorunlu Sertifika Mali Sorumluluk Sigortası Genel Şartları (27 Ocak 2005 tarih ve 25709 sayılı Resmi Gazete)
  Sertifika Mali Sorumluluk Sigortası Tarife ve Talimatı (27 Ocak 2005 tarih ve 25709 sayılı Resmi Gazete)

  Mobil İmza ile aldığım elektronik sertifikanın geçerlilik süresi nedir?
  Mobil İmza ile alınan elektronik sertifikaların geçerlilik süresi 1 yıldır.

  Mobil İmza elektronik sertifika süremi nasıl uzatabilirim?
  Sertifika süresinin dolmasına 25 gün kala Turkcell tarafından SMS gönderilir:
  TurkcellMobilImza servisinde 1 yiliniz yakinda dolacaktir. Kullanmaya devam etmek icin lutfen 5573e YENI yazip gonderin.Bir sure sonra telefonunuzda beliren ekrana MobilImza sifrenizi girerek onaylayiniz.Sifrenizi girmediginiz takdirde servisiniz sona erecektir.

  5573e yeni yazıp gönderirdikten sonra telefonunuzun ekranında belirecek olan ekrana Mobil İmza şifrenizi girerek sertifika sürenizi 1 yıl daha uzatabilirsiniz. Yenilenmediği takdirde 20 gün kala yeniden SMS gönderilir. İşlemi yaparken herhangi bir sorun ile karşılaşırsanız 4440532 Turkcell Müşteri Hizmetlerini arayarak destek alabilirsiniz.

  Sertifika yenileme talebinizi başarı ile imzaladığınızda bir onay mesajı gelecektir:
  Turkcell Mobil İmzanın kolaylık ve güvenliğinden faydalanmaya devam edebilirsiniz.Tesekkur ederiz. Turkcell.


  Abonelik kampanyası:
  TurkcellMobilİmzaya abone olan tüm Turkcell müşterilerine 50 kontör/15 dakika ücretsiz görüşme hediye! Kontör yüklemeleri abonelikten sonra, en geç 1 hafta içinde yapılır. Kampanya detayı için tıklayın.  Akbank kampanyası:
  Turkcell Mobil İmzaya Akbank İnternet Şubesinden başvurun 200 kontör/50 dakika kazanın!. Kampanya detayı için tıklayın.  Abone olmak için 2929a mesaj gönderin


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Asılan Mobil Yapımı, Asılan Mobil Nasıl Yapılır
 3. Nasıl Avea Mobil Öğrenci Olunur, avea mobil öğrenci tarifesine nasıl geçilir
 4. Asker İmza Ve Avatarları, Asker İmza Resimleri, Asker Hareketli İmzalar, Hareketli Asker İ
 5. En Yeni İmza Çeşitleri, Hareketli İmzalar, Hareketli İmza Çeşitleri, İmzalar, İÇok Güzel A
 6. Turkcell Mobil Ödeme
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri